CUPRA
CUPRA Born

CUPRA Born

CUPRA, elektrikli araçlarla ilgili dinamik algıyı değiştirecek bir modelin gelişini doğruladı. Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılmasından bu yana, otomobil şık görünümü ve kimliğiyle övgü almaya devam ediyor. Olumlu eleştirilere karşın, tasarım ekibi ve teknik merkez mühendisleri bununla sınırlı kalmadılar. Aracı geliştirmeye devam ederek, daha sportif bir karakter ve çok daha etkileyici bir görsel çekicilik kattılar. Bunun sonucunda markanın ilk tamamen elektrikli modeli doğdu:

CUPRA Born. Almanya’daki Zwickau fabrikasında üretilecek olan yeni model, şirketin gelecek hedeflerine katkıda bulurnurken CUPRA’nın marka felsefesine ve müşteri profiline mükemmel bir şekilde uyum sağlayacak.

CUPRA CEO’su Wayne Griffiths şöyle diyor: “CUPRA Born, CUPRA markasının tüm genlerini taşıyor. Sportif ve dinamik bir tasarım yaratıp teknolojik içeriği yeniden işliyor ve orijinal konsepti bir üst seviyeye taşıyor. CUPRA Born, performansın ve elektrikli araçlara dönüşümün mükemmel bir uyuma sahip olduğunun canlı kanıtıdır.

0-50 km/h hızlanmasını sadece 2,9 saniyede sağlayan modelde performans ve dinamik özellikler, odak noktalarından olmuştur. CUPRA Born için özel olarak MEB platformu içinde geliştirilen Spor Dinamik Şasi Kontrolü özelliği, otomobilin sürüş yüksekliğini her tür koşula otomatik olarak adapte ederek, üstün sürüş dinamikleri sağlayan bir sistemle bir araya getirir.

CUPRA Born’da güçlendirilmiş gerçeklik özelliğine sahip "Head-Up Display" (HUD) gibi en yeni teknolojiler de bulunur. Son derece verimli 77 kWh’lık (brüt: 82 kWh) bataryası sayesinde tek bir şarjda 500 km’ye kadar seyahat edebilir. Hızlı şarj özellikleri sayesinde sadece 30 dakika şarj edilerek en az 260 km seyahat etmeye yeterli enerji sağlanacaktır.

İç mekan kalitesi CUPRA’nın şıklıkla bir araya gelen kalite ve performans felsefesini ortaya koyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu felsefe "Bucket" tip sportif koltuklarda, Sürüş Profili Seçiminde ve CUPRA Modu düğmelerine sahip yeni direksiyon simidinde yüksek kalitede malzeme seçimleriyle en iyi şekilde vurgulanmıştır. Ayrıntılara gösterilen özen ve kalite tutkusunun yanında, CUPRA aracın iç mekanında geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak Born’un sürdürülebilirliğine özellikle önem verilmiştir.

CUPRA Türkiye resmi web sitesinde, CUPRA Formentor, CUPRA Leon ve CUPRA Ateca modellerinin güncel fiyat listesini inceleyebilirsiniz, Yetkili Satıcı ve Servis ağına ulaşabilirsiniz. CUPRA Formentor, CUPRA Leon ve CUPRA Ateca fiyat listesi ve özelliklerini keşfedebilir, satış ve servis kampanyaları ve fırsatlara ulaşabilirsiniz. Tüm CUPRA modellerinin donanımlar ve teknik özelliklerine ulaşabilirsiniz.

Bilgi Al Formu

Yetkili Satıcı/Satıcılar ve Servis Seçenekleri Yükleniyor Lütfen Bekleyiniz...

Kullanım Şartları ve Gizlilik/Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Aydınlatma Metni'ne buradan ulaşabilirsin.

Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Açık Rıza Beyanı

Elektronik Ticari İleti Gönderimine İlişkin Onay